logo1 logo1 logo1 logo1 logo1 logo1

10 mīti un patiesība par dzīvi bez sexa!

Mīts Nr. 1 – sieviete, kurai ilgstoši nav bijis sekss, kļūst viegli aizkaitināma un neapmierināta pati ar sevi.Jā, daļēja taisnība šajā mītā tik tiešām ir. Taču jāņem vērā, ka katra sieviete ir citādāka un, ja vienas organisms uz seksa trūkumu tiešām var reaģēt šādi, tad citai nebūs absolūti nekādu šādu parādību. Pēc būtības seksologi uzsver to, ka sekss ļauj sievietei just vienotību ar pašas ķermeni – sieviete jūtas iekārota, pievilcīga un mīlēta. Sievietei sekss ir kas vairāk par vienkāršu aktu, tādēļ arī tā neesamība rada vairāk psiholoģiskas sekas. Ja seksa nav un tas tā turpinās ilgstoši, tad sieviete var sajust neapmierinātību ar sevi, savu ķermeni, līdz ar to var parādīties viegla aizkaitināmība un šad tad arī raudulība. Taču jebkuras sievietes aizkaitināmību norakstīt uz seksa trūkumi ir pilnīgi nepareizi, jo kā jau tika minēts – mūs katra esam citādāka!

Mīts Nr. 2 – sieviete bez seksa var iztikt ilgāk kā vīrietis. Šis mīts pilnīgi noteikti nav taisnība.Gan sievietei, gan vīrietim daba ir ielikusi vienu un to pašu vēlmi pēc fiziskās tuvības – seksa. ļoti iespējams, ka šāds mīts ir izveidojies vienkārši laika gaitā līdzās mītam, ka sievietei nepienākas bieži mainīt seksa partnerus un tai paklausīgi jāgaida savs vīrietis, piemēram, pārnākot no kara. Taču ja atgriežamies mūsdienās, tad skaidrs ir viens – katrs cilvēks ir citādāks un nav starpības vai tā ir sieviete vai vīrietis. Viens bez seksa nevar iztikt pat nedēļu, kamēr cits tajā pašā laikā absolūti mierīgi nodzīvos gadu un vairāk neizjūtot lielu vajadzību pēc tuvības.

Mīts Nr. 3 – seksu var aizstāt ar labu vibratoru. Jā šis mīts ir patiess.Sevis apmierināšana ir līdzvērtīga seksam, vismaz fiziskā ziņā. Tiek sasniegta bauda, noņemta spriedze, uzlabota asinsrite dzimumorgānos utt. Vai šāda sevis apmierināšana aizstāj to pozitīvo enerģijas apmaiņu, ko dod sekss ar partneri? Par to var strīdēties, jo sekss ar partneri nozīmē ne vien fizisku aktu, bet arī otra cilvēka ādas smaržu, glāstus, skūpstus un vārdu apmaiņu. Ar vibratoru šo seksa pusi diez vai varēsi sasniegt, taču – orgasms tik un tā būs!

Mīts Nr. 4 – seksa trūkums būtiski ietekmē sievietes fizisko sagatavotību un ķermeņa aprises.Par šo mītu iespējams strīdēties. No vienas puses – jā, sekss ir lielisks fiziskais treniņš tavam ķermenim. Pēc būtības labs sekss ir pielīdzināms kardiotreniņam – tas liek tavām asinīm pamatīgi izriņķoties pa visu ķermeni un sirdij pukstēt gana straujāk – līdz pat 150 sitieniem minūtē. Līdz ar to, protams, notiek arī kaloriju un tauciņu dedzināšana. Ir pierādīts, ka intensīva seksa laikā tiek sadedzinātas ap 200 kalorijas, kas ir aptuveni tikpat daudz cik 15 minūtes skrienot krosiņu. Protams, tavām auguma aprisēm tas viss nāk tikai par labu, taču apgalvot, ka seksa neesamība padarīs tevi apaļu ir visai strīdīgi. Lai kāds būtu tavs sekss, tas nespēj aizstāt kārtīgu sporta nodarbību. Tas var kalpot vien kā papildus fiziskā aktivitāte. Līdz ar to, ja tev seksa nav, bet tu kārtīgi sporto, tad tu noteikti izskatīsies lieliski un varbūt pat labāk, kā sieviete, kurai ir sekss, bet ar sportu viņa ir uz jūs.

Mīts Nr. 5 – bezmiegs ir cieši saistīts ar seksa trūkumu. Šis mīts ir daļēja taisnība.Sieviete, kurai ilgstoši nav seksa tik tiešām var ciest no bezmiega. Tas saistīts ar laiku pirms iemigšanas, kad cilvēks parasti pārcilā galvā savus dienas notikumus, domas, vēlmes utt. Ja seksa nav un sieviete to pārdzīvo, tad, ļoti iespējams, tas var negatīvi ietekmēt viņas naktsmieru. Taču arī šajā gadījumā jāsaka – cilvēki ir ļoti dažādi. Ja sievieti šā seksa neesamība absolūti nesatrauc, tad arī miega traucējumu šā iemesla dēļ viņai visticamāk nebūs.

Mīts Nr. 6 – seksu var pārēsties tāpat kā, piemēram, saldumus un tādēļ to vairs negribās.Šis mīts nav taisnība. Kvalitatīvu un labu seksu, kas dod apmierinājumu un pozitīvas emocijas abiem partneriem nevar pārēsties. Cits variants – ja seksuālajā dzīvē kaut kas nav kārtībā. Sieviete nejūt apmierinājumu vai sekss kādā citā veidā tai rada negatīvas emocijas un sajūtas, tad, ļoti iespējams, sieviete seksu vairs negribās. Kopumā var teikt, ka laba seksa nevar būt par daudz, ja tas raisa pozitīvo enerģijas apmaiņu starp abiem partneriem.

Mīts Nr. 7 – seksa neesamība spēj ietekmēt sievietes ginekoloģisko veselību.Šis ir viens no strīdīgākajiem mītiem par dzīvi bez seksa. Pēc būtības jāņem vērā, ka nedrīkst krist nevienā no galējībām – apgalvot, ka sekss ir vitāli nepieciešams veselības uzturēšanai, vai teikt, ka tas nav vajadzīgs nemaz. Katrā ziņa – sekss nav zāles, ko var izrakstīt. Jā, labie ieguvumi no seksa ir regulāra dzimumorgānu darbības paātrināšana, kas liek asinīm riņķot straujāk un labvēlīgi ietekmē veselību. Taču šajā gadījumā jāatceras, ka runa ir tikai par pilnvērtīgu aktu, kura laikā abi partneri gūst baudu un pozitīvo pārdzīvojumu. Vainot seksa trūkumu jebkādās ginekoloģiskās problēmās vai saslimšanās nebūtu pareizi – biežāk pie vainas ir dažādi citi faktori, tajā skaitā iedzimtība utt.

Mīts Nr. 8 – lielisks seksa aizstājējs ir šokolāde.Te nu jāteic viens – šim mītam, diemžēl, nav absolūti nekāda zinātniskā pamata. Mīta izplatītāji to bieži vien pamato ar tā saucamajiem laimes hormoniem, kas izdalās seksa laikā un it kā arī baudot šokolādi. Taču zinātnieki apgalvo, ka sekss un šokolādes ēšana ir divas pilnīgi dažādas lietas. Pirmajā gadījumā mūs gūstam dažāda veida baudas – fizisko, psihoemocionālo un garīgo. Taču otrajā gadījumā tiek apmierināta vien garšas bauda, kas, protams, arī raisa pozitīvas emocijas, taču ne tādā līmenī, lai aizstātu seksu.

Mīts Nr. 9 – ilgstošs seksa trūkums noved pie tā, ka sievietei to arī vairāk negribas.Daļēja taisnība. Seksa neesamības periodā mūsu ķermenis iziet cauri vairākām fāzēm – sākotnēji seksa trūkums nav sevišķi jūtams, tad vienā brīdī mums seksu sāk gribēties ļoti, ļoti. Ja šī gribēšana netiek apmierināta, tad pēc kāda laika šī vēlme noplok un organisms sāk pierast pie esošās situācijas. Vēl pēc kāda laika vēlme pēc seksa ir tikpat kā pazudusi, kas skaidrojams ar to, ka dzimumorgāni palēnina savu darbību un arī asinsrite tajos palēninās. Taču normālā situācijā, tiklīdz rodas izdevība un seksa iespējamība, tā organisms automātiski pamostas no miega un ir gatavs tuvībai! Apgalvot, ka seksa trūkums novedīs pie mūžīgas seksa negribēšanas noteikti ir nepareizi.

Mīts Nr. 10 – seksa neesamība pazemina tavu imunitāti un noturību pret slimībām.Šis mīts ir diezgan strīdīgs. No vienas puses – tik tiešām ir pierādīts, ka kvalitatīvs un regulārs sekss palīdz stiprināt imunitāti. Piemēram, Pensilvānijas Universitātes zinātnieki apgalvo, ka regulārs sekss samazina iespēju saukstēties un saslimt ar gripu, jo seksa laikā organismā izstrādājas līdz pat 30 % vairāk antivielu, kas palīdz pretoties slimībām. Taču tajā pašā laikā, ja tev nav seksa, bet tu lieto pilnvērtīgu uzturu, sporto un pavadi laiku svaigā gaisā, ar tavu imunitāti tik un tā viss ir kārtībā!

Pavasaris atgriezīsies
Tāpat kā pavasaris nomaina ziemu, arī klusuma periods tavā guļamistabā reiz beigsies un tam sekos vētrainais pamošanās laiks. Par to, ka šobrīd seksa nav, pārlieku uztraukties nevajadzētu, jo tas neļauj baudīt dzīvi ar visiem tās piedāvātajiem labumiem un iespējām. Skaidrs ir viens – piekopjot veselīgu dzīvesveidu un saglabājot pozitīvu skatu uz dzīvi sekss tavā dzīvē agrāk vai vēlāk atgriezīsies. Un nereti tieši pēc klusuma periodiem tas ir vēl kaislīgāks un vētraināks, kā jebkad bijis!

atpakaļ
drošības attēls
Jauns kods
Tel.: +371 29262680, +371 27843216
Osteopāts Jurijs Andruškevics +371 26822213
E-pasts: fitnessspeks@inbox.lv
Aizstrautnieki, "Reķi", Dobeles p., Dobeles n., LV-3701
Instagram   facebook   youtube   twitter