logo1 logo1 logo1 logo1 logo1 logo1

Kur paliek tauki tievējot? (5)

Bieži runājam par svara un tauku zaudēšanu, tomēr patiesībā visai maz zinām, kas tieši šajā procesā notiek, turklāt sabiedrībā valda arī vairāki vairāk vai mazāk patiesi mīti par svara zaudēšanu.

Daži domā, ka tauki pārveidojas enerģijā vai siltumā (enerģijas nezūdamības likums?), bet citi, ka tie izkūp gaisā vai vismaz pārvēršas par muskuļiem. Esot pat tāds mīts, ka tauku šūnas vienkārši paliek mazākas, ja pietiekami daudz sporto. Patiesība – tāpat, kā tauki nevar pārvērsties muskuļos, muskuļi nevar pārvērsties taukos. Muskuļu audzēšana un tauku zaudēšana ir divi atšķirīgi procesi, un muskuļi un tauki ir divas dažādas audu grupas.

Savukārt Endrjū Brauns (Andrew Brown) no New South Wales universitātes un bijušais fizioterapeits unAustrālijasTV seja Rubens Mērmans (Ruben Meerman) apgalvo, ka, zaudējot svaru, taukus izelpojam. Viņu jaunais pētījums balstās uz zināšanām par bioķīmiju un publicēts žurnālā British Medical Journal. Protams, šis ir vienkāršots skaidrojums, tomēr tas parāda kopējo procesu. Tauki organismā noārdās līdz ogļskābajai gāzei un ūdenim, dodot enerģiju. Savukārt ogļskābo gāzi organisms izdala ar izelpu, bet ūdeni gan ar sviedriem, gan urīnu un fekālijām.

“Pārsteidzoši, cik maz zinām par vielmaiņu procesu svara zaudēšanā,” uzsver Brauns. “Pareizā atbilde ir, ka lielākā daļa šīs masas tiek izelpota kā oglekļa dioksīds.” Mērmans piebilst, ka tas vienkārši nokļūst gaisā.

Organismā ogļhidrāti un olbaltumvielas tiek pārveidotas par ķīmisko savienojumu, ko sauc par triglicerīdu (kas sastāv no oglekļa, ūdeņraža un skābekļa), kas pēc tam glabājas tauku šūnās. Zaudējot svaru, metabolizējam tiriglicerīdus, tas nozīmēm, ka tiek atbrīvotas oglekļa molekulas, kas bija “ieslēgtas” šajās šūnās.

Zaudējot 10 kilogramus, cilvēks ieelpo 29 kilogramus skābekļa un rada 28 kilogramus ogļskābās gāzes, kā arī 11 kilogramus ūdens. Pētot šo procesu tuvāk, zinātnieki atklājuši, ka, zaudējot svaru, 8,4 no minētajiem 10 kilogramiem tiek izvadīti kā oglekļa dioksīds, ko izdala plaušas, tādējādi kļūstot par vienu no galvenajiem orgāniem svara zaudēšanā. Atlikušie 1,6 kilogrami pārvēršas ūdenī un tiek izvadīti ar sviedriem, urīnu, fekālijām, asarām un elpu, kā arī cietiem ķermeņa šķidrumiem.

Tādējādi tieši pareiza elpošana ir tas, kas palīdzēs zaudēt vairāk svara un uzlabot ķermeņa formu.

atpakaļ
drošības attēls
Jauns kods
Rena
Posted 2 years ago
, I think there’s an interesting comparison to be made between Oregon and Texas. Texas has no income tax whatsoever while Oregon has the highest top marginal ra;2e#821ety&t both have the same number of wealthy per capita. http://jwoffz.com [url=http://swdsffoq.com]swdsffoq[/url] [link=http://khyqixqp.com]khyqixqp[/link]
Anisha
Posted 2 years ago
Carbide dies are the ONLY way to go; I've worked with the other type that you have to use with lube, and it is such a mess using it and cleaning up afreawtrds that is is worth the extra money for the carbide. RCBS is my favorite for my pistols.
Gracelynn
Posted 2 years ago
The “before” image is as straight-out-of-the-camera as it gets for a tonemapped image. It’s 7 different images, each of which is st-i-ght-out-ofrtheacamera, tonemapped to get details in the shadows and the highlights, with zero stylisation done to achieve my vision for the image.Editing this could be done without onOne, with curves, masking, dodging, burning, etc etc… onOne just does all the heavy lifting and makes it easier / quicker. http://vzhabqcdm.com [url=http://cbnkvwouh.com]cbnkvwouh[/url] [link=http://ghhlagkvqa.com]ghhlagkvqa[/link]
Cathy
Posted 2 years ago
O.K. Corvo...Mi sembra di capire (scusami perché il mio livello culturale è mostruosamente inferiore a quello degli occupanti abituali il blog... ma la cosa mi intriga troppo per smettere di rompere.... ) ...dicevo... mi sembra di capire che comunque tu non disgiunga i fenomeni divini e quelli exids-rimenatonali, ma ci inviti a vedere il tutto in modo diverso (qui il cambio di paradigma richiesto) per interpretarlo ed abituarci alla sua esistenza... cogliendono cose positive e negative.o no?GiBi
Alla
Posted 2 years ago
Simply wanna remark on few general things, The website design and style is perfect, the subject material is real superb. “Crime does not pay … as well as po2l2ics.ti1; by Alfred E. Newman.
Tel.: +371 29262680, +371 27843216
Osteopāts Jurijs Andruškevics +371 26822213
E-pasts: fitnessspeks@inbox.lv
Aizstrautnieki, "Reķi", Dobeles p., Dobeles n., LV-3701
Instagram   facebook   youtube   twitter