logo1 logo1 logo1 logo1 logo1 logo1

Intervija ar Māri Šveiduku!

·  Tu esi dzīvs piemērs tam, ka vajag tikai iet un darīt ar visu atdevi, kā rezultātā sekos pārsteidzoši rezultāti! Kas Tev ir vienmēr licis nepamest šo apziņu? 

 

Vispirms, Paldies par labiem vārdiem un uzaicinājumu uzrunāt cilvēkus caur šo interviju. Dzīve mums visiem ir tikai viena un katra paša ziņā cik krāsaini un interesanti viņš to nodzīvos. Pie tam mēs nezinām, cik mums katram ilgs laika priods atvēlēts, tāpēc ir jārosās un jāizbauda katru dienu.

 

·  Kas Tevī radīja interesi par sportu? Kā reiz viss aizsākās? 

 

 

Kopš sevi atceros vienmēr esmu bijis fiziski aktīvs bērns, kaut arī varbūt ne pats talantīgākais un spējīgākais, bet laikam apņēmīgākais gan. Skolas laikos biju izprovējis spēkus ducī dažādu sporta veidu sekcijās. Par kultūrismu pirmo reizi uzzināju 14 gados ieraugot Mr. Universe čempionu Stīvu Rīvsu ( Steve Reeves ) filmā Hērakls varoņdarbi.

 

 

·  Kādus sporta veidus Tu piekop līdz šim?

Padomju laikos, kad Kulturisms bija aizliegto un kritizēto sporta veidu sarakstā centos to popularizēt, pierādot ka cilājot svarus var būt ļoti vispusīgs atlēts.

Tikko es sāku ar šo sporta veidu nodarboties, es jau zināju, ka būšu šī sporta veida karoga nesējs un propagandētājs cīņā pret stereotipiem, kas tolaik valdīja sabiedrībā, ka kultūristi visi ir slimi, narcisi un viņi neko nevar izdarīt, kā tikai paši par sevi priecāties. Tad es nospraudu sev mērķi atspēkot to visu. “Es rakstīju rakstus avīzēm un žurnāliem, kopš es vēl biju students. Bija reiz populārs jauniešu žurnāls “Draugs”, kur man bija sava sleja katru mēnesi Tā saucās “Kā kļūt stipram” – tur bija ieteikumi pusaudžiem, kā uzlabot savu fizisko formu. Deviņdesmitajos gandrīz divus gadus man bija arī iknedēļas lappuse avīzē “Vakara Ziņas” kur rakstīju par mūsu sporta veidu. 1995. gadā es izdevu Latvijā pirmo oriģinālgrāmatu par treniņiem ar svara pagrūtīnājumiem: “Kultūrisms no A-Z”. Tas bija mērķtiecīgs darbs, uz ko es gāju, lai popularizētu Bodībildingu kā vispusīgas personības veidojošu sportu. Nepareizos priekšstatus bija grūti izskaust, bet nu jau ir daudz labāk.”

Lai mana darbība nebūtu tikai tukša runāšana, sāku kolekcionēt sporta klases dažādos sporta veidos, lai vispusībā varētu sacensties ar katru oponentu. Tās man ir pāri par 20 pavisam dažādos sportos ka piemēram: džudo un daiļlēkšana, vieglatlētika un peldēšana, volejbols un karate, tūrisms un airēšana, dažādas sporta spēles un izdzīvotāju iemaņas utt.

 Arī pašlaik cenšos saglabāt vispusību – peldu, skrienu, rāpjos kalnos, slidoju, nirstu ar akvalangu, lidinos ar paraplānu, slēpoju ziemā no kalna un vasarā uz ūdens.

 

·  Apceļojot pasauli kādus spilgtākos iespaidus esi guvis? 

 

 Celošana ir viens no maniem mīļākajiem hobijiem. Esmu pabijis ap 40 dažādās valstīs. To iespaidu nekad nevar būt par daudz un tās emocijas tev neviens nekad neatņems, tās nenozags, tās nepazaudēsi. Tā ir patiesa bagātība un tās dzisīs tikai kopā ar mani.

 

·  Pastāsti, kā Tev radās ideja par pašam savu sporta klubu? Vai bija viegli to realizēt? 

Tajos gados, kad es sāku, Rīgā bija tikai viens klubs un darbojās kā tāds pagrīdes klubs – kaut kur pagrabā, ko īpaši nevarēja reklamēt. Kad pabeidzu LSPA un atgriezos Liepājā, vajadzēja vietu, kur trenēties. Sava sporta kluba dibināšana un atvēršana bijis tikai loģisks turpinājums jau iesāktajam studiju laikos. Es meklēju domubiedrus, un tā mēs klubu pamazām organizējām. Sākumā kopš 1982. gada man bija domubiedru grupa, mēs trenējāmies pie svarcēlājiem, vēlāk pie powerlifteriem, pie mums arvien vairāk cilvēku gribēja nākt piekopt bodībildingu, tāpēc nācās meklēt savu vietu. Oficiāli klubu mēs nodibinājām 1984. gadā, Kluba nosaukumu “Lāčplēsis” izvēlējāmies ar nolūku, kā sava veida protestu pret tālaika pastāvošo iekārtu. Mēs zinājām, ka nedosim nosaukumu “Raķete”, “Lokomotīve” vai “Dināmo”, mums būs Nacionālā varoņa vārds - “Lāčplēsis”. Šobrīd esam to pamainījuši uz “Gym Lāčplēsis”. “Gym”, no angļu valodas tulkojot, nozīmē “vingrotava”, un tā kā man ir daudz starptautisku projektu, tas ir starptautiski saprotamāks nosaukums. Varu palepoties ka manu un kluba darbību un metodiku labi novērtēja amerikāņi jau kluba pirmajos pastāvēšanas gados – neatkarības gadu pirmsākumos. “Lāčplēsis” ir pirmais klubs no Austrumeiropas, kas tika uzņemts Vispasaules kvalitatīvo sporta klubu asociācijā (IHRSA – International Health, Racquetball & Sportsclub Association). 1995. gadā man bija uzaicinājums aizbraukt uz ASV un saņemt šo sertifikātu – tas bija zīmīgs notikums. Tas liecina par to, ka treniņu metodika un darba kvalitāte ir laba. Mēs tolaik nevarējām lepoties ar modernāko aprīkojumu, lielo klubu interjēriem un pieredzi, bet tajā gadījumā ņēma vērā tieši praktisko darbu, zināšanas un vīziju par fitnesu un tā attīstību Baltijas reģionā.

 

 

·  Vai kādreiz ir nācies kaut ko upurēt sporta dēļ?

Ja tā padomā, Fitness ir mans dzīves stils, mans hobijs un iztikas avots. Tas allaž bija pamats uz ko balstās mana dzīve. Varbūt tāpēc neesmu ieguvis visus iespējamos titulus kultūrismā, jo man dzīvē interesē daudz kas vairāk kā tikai kausi, medaļas un trofejas. Es mīlu šo dzīves stilu un to nenožēloju ne mirkli. 

 

 

·  Ja būtu iespēja mainīt kādu lietu, notikumu kas noticis līdz šim, kāds tas būtu? 

Visas pārmaiņas, kas notikušas manā dzīvē, visi krustcelēs pieņemtie lēmumi mani veduši tikai uz priekšu un tikai augšup. Protams ir bijušas grūtas izšķiršanās un izvēles dzīvē, kurā virzienā un pa kuru ceļu doties? Bet laikam lēmumi bijuši pareizi, esmu gandarīts par savu dzīvi. Esmu gribējis būt cirka artists, tad mākslinieks, pēcāk biologs , pēc tam skolotājs un visbeidzot sportists, treneris un organizātors. Sieva mani bieži sauc par emulātoru – jo es varētu būt arī labs ārsts, mākslinieks, psihologs, žurnālists vai rakstnieks – visur esmu šo to pamēģinājis darīt un varētu teikt -  potenciāls ir

 

·  Kā Tu kā treneris, spēj noturēt fokusā sportot gribētājus? Kāds ir efektīvākais veids, kā likt tiem nepadoties?

 Es esmu vairāk esmu kā mentors, kā padomdevējs, kurš ar savu piemēru un pieredzi cenšas radīt sportistā vēlmi nekad neapstāties pie sasniegtā, vienmēr redzēt augstāku virsotni kurp tiekties. Neesmu diktatora tipa treneris, jo uzskatu, ja atlētam nav vēlme, neviens nepalīdzēs rezultātu izaugsmē, lai cik talantīgs viņš arī būtu. Es varu parādīt pareizo ceļu un virzienu, bet pa to jāiet būs pašam.

 

 

·  Ko Tu vari teikt par uzskatu, ka ilgtermiņā lielākā daļa profesionāli sportisti sūdzas par veselības problēmām? 

Cik daudz un cik ilgi spiest no sevis ārā maksimumu, ir katra sportista apziņas un vēlmju ziņā. Cik ilgi organizms turēs fiziskās, emocionālās  un garīgās pārslodzes? Kad iespriegotais zars lūzīs? Tas nav viegli – cīnīties ar savu EGO. Robinsonu izdzīvošanas šovā uz neapdzīvotām salām Dienvidķīnas jūrā krietni augu sociālo attiecību, sevis izprašanas un dzīves vērtību jomā. Tāpēc pārtraucu piedalīties sacensībās jau 2001. gadā izcīnot WFF Pasaules čempiona titulu. Man nelikās svarīgi izcīnīt vēl 3, 5 vai vairāk papildus čempionu titulus, bet nodarboties ar savu iemīļoto sporta veidu sevis pilnveidošanai. Izprast savu miesu un garu, kontrolēt emocijas un dzīvības procesus – tas ir vienreizēji interesanti. Trenēšanās ar dzelžiem ir mana MEDITĀCIJA nu jau vairāk kā 25 gadus.

 

·  Kāds būtu tavs lielākais ieteikums kā piesaistīt vairāk cilvēkus sportam?

 Jābūt patiesam līderim, es pat teikti varonim, kas iedvesmo cilvēkus kļūt labākiem, pilnveidoties un attīstīties. Uz kuru raugoties gribas sākt darboties nekavējoties. Sāciet ar sevi. Jus varat būt supervaronis saviem bērniem, brālim, māsai vai tuvākajam radu un paziņu pulkam, tad lielākam cilvēku lokam un tā tālāk.

 

 

·  Runājot par sociālajiem tīkliem. Kā tu piesaisti cilvēku uzmanību? 

Amats un pašreizejais sociālo mēdiju dzīves stils, gribi vai ne, spiež šajā laiciņā darboties. Neesmu fanātiski ieciklējies uz cilvēku ( fanu ) piesaisti par katru cenu Gym Lāčplēsis weblapai, maniem Facebook un Instagram kontiem. Ja kādam liekas interesanti ar ko es nodarbojos, kādi ir mani padomi, ieteikumi vai Pasaules redzējums – esmu gandarīts, ja varu būt interesants un noderīgs saviem sakotājiem. Redzēsim, cik jaunu sekotāju pievienosies pēc šīs intervijas?

 

 

·  Tu noteikti iedvesmo ļoti daudz cilvēkus visā Pasaulē! Taču, kas iedvesmo Tevi? 

Man visu laiku ir bijuši un ir iedvesmotāji: Bērnībā – Goiko Mitičs slavenākais kino indiānis, bioloģijas intereses laikos un rakstniecībā – Džeralds Darels un krokodillu mednieks Stīvs Īrvins, kulturismā Franks Zane ( starp citu ne tikai 3x Mr. Olympia, bet arī matemātikas un psiholoģijas profesors ), personības harismas un biznesa ziņā Arnijs un Stallone, trenera, sporta uztura un fitnesa vīzijas ziņā Bill Phillips, cilvēcīgo attiecību un finansu jomā Dani Johnson un vēl daudz citi.

 

 

·  Vai mēs Tevi kādreiz redzēsim Gold Barbell kādā no treniņiem? 

Ja uzaicināsiet, tad noteikti. Ar lielāko prieku apmeklētu leģendāro Gold Barbell klubu un tiktos ar tā vadību,  treneriem, kluba biedriem un faniem. Jāvienojas un  jāsarīko tikšanās, lekcija, seminars vai masterklase un visi interesanti un noderīgi pavadīsim laiku kopā. 

 

 

·  Kādi ir lielākie projekti kurus līdz šim esi īstenojis? Kādi ir Tavi turmpākie plāni?

Tas būtu pamats vēl veinai lielai intervijai, jo esmu ar savu darbību esmu centies iedvesmot tūkstošiem cilvēku ar aktivitātēm sportā, rakstniecībā, žurnālistikā, televīzijā, pasākumu vadīšanā un starptautiskos projektos. Man ir gandarījums, ka esmu Uzbekistānā vadijis kopā saminārus ar Flex Wheeler un Deniss Wolf, ka esmu bijis fitnesa experts un mentors Ķīnā, ka esmu līdzējis Malaizijas un Indijas Fitnesa un Bodībildinga organizācijām attīstīt šo sportu savās valstīs. Tas viss tikai pēdējos 5 gados. Bet visu laiku lielākais mans sasniegums -IR MANA ĢIMENE, mans lielākais dārgums, lepnums un iedvesmas avots. 

Tāpēc uz lauriem gulšņāt nav laika. Man ir daudzi plāni , ieceres un mērķi tuvākai un tālākai nākotnei. Tā kā pēc horoskopa esmu Strēlnieks – man iespēju, sapņu un mērķu bultu maks vienmēr pilns! Atliek tikai tās likt lokā un šaut.

Novēlu visiem piedomāt labas domas, atvērt sirdis un prātus, aktīvi rosīties un tad Visums piespēlēs Jums neiedomājami interesantas un daudzas iespējas. 

 

 

Tava devīze?

Esi šodien labāks nekā vakar, un rīt labāks, kā šodien !

Lai MUMS visiem iecerētais izdodas !!! 

 

Paldies !

 

 

Māra gara darbi - grāmatas! Grāmatas var pasūtīt personīgi pie paša autora ar visu autogrāfu un ekskluzīvu ierakstu.

 

 

 

 

Viens no lielākajiem Māra sasniegumiem ir viņa izveidotā sporta uztura līnija, kura nu jau ir pieejama vairāk kā 20 gadus!

 

 

 

Sociālie tīkli

Facebook: https://www.facebook.com/maris.sveiduks?ref=br_rs

Instagram:

https://www.instagram.com/maris.sveiduks/

 

 

GOLD BARBELL 2018

atpakaļ
Tel.: +371 29262680, +371 27843216
Osteopāts Jurijs Andruškevics +371 26822213
E-pasts: fitnessspeks@inbox.lv
Aizstrautnieki, "Reķi", Dobeles p., Dobeles n., LV-3701
Instagram   facebook   youtube   twitter