logo1 logo1 logo1 logo1 logo1 logo1

Intervija ar Artūru Ūdri. (1)

 

       Sveiks. Kā sākās tavs stāsts? Ja spēj atcerēties, tad kurā brīdī Tu saprati, ka sports kļūs par tavu dzīves neatņemamu daļu?

 

-          Čau! Principā ja tā paskatās atpakaļ, man nekad īsti nav bijusi liela izvēle, sportot vai nē. Atceros, kā jau pirmajā klasē man visi „skaldīja smadzenes”-nākamgad Tu sāksi sportot! Kā rezultātā mani aizstūma uz grieķu romiešu cīņu. Toreiz laikam arī uzsāku mācības 2. klasē, reizē ar jauno sporta veida apgūšanu, kas notika tajā pašā zālē –„Atlētā”, kur bija svarcelšana. Dažus gadus turpināju tos treniņus, līdz brīdim, kad man nesaprotamu iemeslu dēļ, treniņi vienā rudenī atsākot skolas gaitas vienkārši vairs nebija. Nu un ko tagad darīšu pēc skolas? Mājās noteikti nevēlējos palikt, tur nebija ko darīt. Skolā pamēģināju padziedāt korī –nepatika! Koka rokdarbi –nepatika! Teātris –nepatika! Līdz ar to nācās atgriezties pie sporta, ar ko nodarbojos vel šodien sev brīvajā laikā.

 Cik ilgi tu nodarbojies ar svarcelšanu?

 

-Powerliftingu? Svarcelšanai esmu par nepacietīgu- tur vajag mikroķirurga cienīgu precizitāti. ;) Atceros, kā sāku cilāt svarus jaunsargos, uz to brīdi man laikam bija 12 vai 13 gadi. Tiešām neatceros to vecumu, kurā brīdī sāku, bet labi atceros tās sajūtas kad tiku pie pirmās „lielās ripas” katrā pusē uz guļus spiešanas sola stieņa 40 kg!!! Tad kaut kā tur ķēpājos pa bišķītim līdz 10. klasei, kad vidusskolā uz ziņojuma dēļa pie sporta zāles ieraudzīju paziņojumu „Klubs Atlēts uzņem  audzēkņus spēka triscīņā”!

 Kādi līdz šim ir tavi lielākie sasniegumi sportā?

 

-Nu nekas nenormāli liels jau nav, labākie varētu būt, ka izpildīju sporta meistaru trīscīņā 18 gadu vecumā, vinnēju Eiropas čempionātu spēka trīscīņā jauniešos 2007 gadā, Eiropas un Pasaules rekordi ar un bez ekipējuma divīzijas sava svara kategorijā, piedalīšanās Mr Olimpia turnīrā Las Vegasā. Nu tā, kaut kā, taču pats lielākais sasniegums sportā man ir – ES PATS BEZ MAMMAS ROCIŅAS AIZGĀJU UN PIERAKSTĪJOS UZ TRENIŅIEM SPORTA ZĀLĒ!!!

 Tu nenoliedzami esi diezgan aktīvs sociālo tīklu lietotājs. Kāda ir tava metode, kā piesaistīt publikas uzmanību?

 

-Ai, ja godīgi, nepatīk man visi tie sociālie tīkli. Kad man ir ar ko padalīties, tad padalos, kad ir ar ko dalīties bet negribu lai citi zin, tad nedalos! Nekādu baigo fanu pulku ap sevi nekad neesmu centies savākt.

Cik ilgi tu jau dzīvo Francijā?

 

-Francijā laikam būs jau 8 gadi. Kurš vairs to skaita?

Kādēļ tāda izvēle, pamest Latviju un dzīvot Francijā?

 

-Saulaino dienu bija par maz Latvijā. ;) Šķita, ka te ir foršāk, par ko arī īsti nenožēloju, viss blakus, vidussjūra, Spānija, Itālija, kalni.... Te jautrāk ;)

Noteikti esi saticis sporta entuziastus no visas pasaules. Varbūt vari minēt spilgtākās personības?

 

-Tas ir atkarīgs no tā, ko mēs uzskatām par spilgtuma cienīgu. Patiesībā, spilgtākās personības ko esmu saticis sportā ir Dobelnieki. Kad man bija 15-16 gadi spilgtākā personība, un izdarības, kuras noteikti nekad neazimirsīšu bija Raivis Vidzis. Otra tāda, tik spilgta,nav! :D A tie kas, tur fitnesa preses rāda vai mākslīgās krūtis, neliekas tik ļoti aizraujoši un mana laika tērēšanas cienīgi.

Bez kā, Tu, kā, sportists nevarētu iedomāties savu ikdienu?

 

-Hmmmmm, ļauj padomāt.... Noteikti ka moča, ar to es katru reizi uz zāli braucu. Vai sportatērps-džinsās jau necilāšu, nezinu, baigais jautājums :D. Īstenībā jau viss ir svarīgi: darbs, kurš atļauj pietiekami nopelnīt šim hobijam, draugi un ģimene, kuri atbalsta un saprot, ka katram savā dzīvē ir savas prioritātes, sponsori ir svarīgi, lai nav visu laiku jālauza galva par finansēm. Ir jābūt sākārtotai veselai dzīves harmonijai, lai sports progresētu un mēs gūtu no tā baudījumu.

Kas tev palīdz ātrāk atkopties pēc smagiem treniņiem? Varbūt tev ir kāda īpaša metode?

 

-Draudzene iet aukstās vannās ar ledu. Viņa ir Šveices čempione trīscīņā, pie viņiem kalnos ir auksts, pieradusi. Es gan, tam esmu par švaku, man vienkārši ir sporta piedevas. :D Un kad viss ir pilnībā piegriezies un sāku sev uzdot jautājumu : Cik vēl var cilāt? Izeju ārā ar draugiem neveslīgi padzīvot, jo pēc tam kad ir nākošās dienas paģiras, es atceros cik forši bija sporta zālē svīst un esmu atpkaļ uz sava ceļa.  Zinkā, visu ar mēru....

Nedaudz iesākot par sporta uzturu. Bez kā, Tu ikdienā nevarētu iztikt?

 

-Tas ir atkarīgs no perioda, vai esmu gatavošanās periodā vai pēcsezonā. Piemēram, sezonu starplaikos,skapītī vienmēr ir vitamīni un minerālvielas, aminoskābes, tas arī viss pa lielam.  Taču, kad sākās gatavošanās sacensībām, tad tur viss kaut kas griežas, tie paši vitamīni un aminoskābes, kreatīns, HMB ar beta alanīnu, MCT, reizēm tribuls un DAA. Nevarētu teikt,ka esmu liels proteīna pulveru fans.

Ko tu teiktu cilvēkiem, kas ir pret sporta uztura lietošanu?

 

-Nav jau ko viņiem pateikt. Nesen redzēju video kur dietalogs skaidro televīzijā, ka izvēlēties Mc Donalda burgerus lai būtu kalorijām sabalansēts ēdiens un visi skatās un krata galvas ka tā vajag, tā ir labi. Zini, es strādāju šajā sfērā un man bieži sanāk sastapties ar klientiem/indivīdiem, kas pabeidz cigareti pie ieejas durvīm un tad pirmo jautājumu ko uzdod ienākot veikalā: Vai šie produkti nav kaitīgi? Vai arī ar kolas pudeli rokās,jautā: Kā lai es nometu svaru? Tie kuri uzskata ka tas ir slikti, lai tā arī uzskata, jo parasti ir pirmie rindā uz aptieku, vai pie ārsta ar šādām vai citādām kaitēm.

Kāds būtu lielākais ieteikums, tam, kas tikko ir sācis nodarboties ar svarcelšanu?

 

-Kā jau jebkurā sportā, Klausi treneri! Ja nu reiz esi zālē, tad trenerim ir jāuzticas! Esi pacietīgs! Labs rezultāts nāk ar smagu darbu! Pierādi sevi un tad ver vaļā muti, par to ko tev gribas vai negribas, ko zini, ko proti vai māki.

Tava mtivācija? Kas spēj tevi noturēt fokusā?

-Mana motivācija?

 

Jā ar šo vārdu es bieži dzirdēju pagājušajā vasarā, kad biju Latvijā- tas takā modē tagad. Motivācija, kā Geroge Carlin ir teicis „Dzīve nav tik sarežģīta lai mēs meklētu motivāciju!” Es daru to kas man patīk, un mani tas apmierina! Nekad neesmu sapratis tos cilvēkus, kas klausās vai skatās citos cilvēkos kā sevi motivēt, tādā veidā mēs taču nepalīdzam sev, bet gan tam „motivētājam” celt savu reitingu! ;) Nostādi mērķi un ej uz viņu un pieņem faktu, ka būs lietas, kas būs jāzaudē mērķa vārdā, un būs vel citas kuras iegūsi gala rezultātā. Tas arī ir viss fokuss.

Kad mēs Tevi redzēsim Latvijā?

 

-Tikko biju jau vasarā! Varbūt nākamgad, vasarā, varbūt arī nē, nezinu tiešām! Gribat mani satikt? Braucat pie manis.

Kādi ir tavi tuvāki nākotnes mērķi?

 

-Nu, ja runa iet par sportu, laikam jau pagaidām nekas īpašs nav nosprausts, turpināšu iesākto- kā hobiju protams, nu kā līdz šim, bez sporta jau nekā. Laiks ir nedaudz sevi pierādīt arī citos lauciņos, nevis tikai sportā.

Tava devīze?

 

-Lai kādus s*dus pa dienu ar nebūtu sastrādājis,galvenais, ka vakarā vari aiziet ar mierīgu sirdi gulēt!

 

Sociālie tīki:

Instagrams   https://www.instagram.com/otterrman/

 

Facebooks    https://www.facebook.com/arturs.oursmasse

atpakaļ
Tel.: +371 29262680, +371 27843216
Osteopāts Jurijs Andruškevics +371 26822213
E-pasts: fitnessspeks@inbox.lv
Aizstrautnieki, "Reķi", Dobeles p., Dobeles n., LV-3701
Instagram   facebook   youtube   twitter