logo1 logo1 logo1 logo1 logo1 logo1

Pomelo-slaiduma un skaistuma auglis.

Daudzi no mums šo augli iegādājas Jaunā gada priekšvakarā, jo tas ir ideāls rotājums galdam – skaists un var ilgi uzglabāties – aptuveni mēnesi. Viņa lietderīgums veselības un skaistuma jomā nav pienācīgi novērtēts.
Pamelo – citrusaugs, ārēji ļoti līdzīgs greipfrūtam, tikai lielāks. Pamelo diametrs var sasniegt 30 cm un tas var svērt 10 kg. Zemās kaloritātes dēļ (30 kcal augļa 100 gr) , viņu ir iecienījuši visas pasaules dietologi.
Pamelo mīkstums satur daudz vajadzīgu vielu – A1, B1, B2, B5, C, pektīnu, ēterisko eļļu, fosforu, dzelzi, nātriju, kāliju, kalciju.
Pamelo nostiprina zobu emalju, nagus un kaulus, vislabvēlīgākajā veidā ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu. Pamelo attīra smadzeņu kapilārus, ārstē no depresijas, noderīgs pie hipertonijas, kalpo sklerozes un onkoloģijas slimību profilaksei. Ārsti iesaka to ēst astmātiķiem.
Aukstajā gadalaikā pamelo lieliski aizsargā organismu no saaukstēšanās un infekcijām.
Antioksidanti, kurus satur auglis, aizkavē organisma novecošanos un pagarina jaunību. Pateicoties fermentiem, kurus satur pamelo, tas palīdz sašķelt treknu barību un veicina svara samazināšanos.
No rītiem pamelo palīdz uzmundrināties.
Eksistē speciāli izstrādātas diētas, kuru pamatā ir pamelo, bet ārsti saka, lai novājētu pilnīgi pietiekami ir savā ēdienkartē iekļaut pamelo 2 – 3 reizes nedēļā. Ja ir nosliece uz bagātīgām vakariņām, tad dzīres jābeidz ar pamelo daiviņu. Ļoti ieteicams izmantot pamelo sejas masku sastāvā, viņas gan atjaunos, gan mitrinās, gan ar vitamīniem pabaros.

Mitrinošā maska.
1 ēdamkaroti saspaidīta pamelo mīkstuma sajaukt ar 1 ēdamkaroti saspaidīta biezpiena un 1 tējkaroti medus, rūpīgi samaisīt, uz 15 – 20 minūtēm uzlikt uz sejas. Nomazgāt ar siltu ūdeni, norīvēt ar ledus gabaliņu.

Losjons taukainai sejas ādai.
Sasmalcināt pamelo gabaliņu un apliet ar degvīnu tā, lai mīkstums būtu apliets 2 cm. Turēt 2 nedēļas, sakratot 1 – 2 reizes dienā. Izkāst, pirms lietošanas atšķaidīt ar vārošu ūdeni 1:1.

Universāla barojoša maska.
Sasmalcināt pamelo gabaliņu, pievienot mazliet citrona sulas un olīveļļas.
Uzklāt uz sejas uz 15 minūtēm. Nomazgāties ar siltu ūdeni, pēc tam ar vēsu.
Sasmērēt seju ar mitrinošu krēmu.

Maskas no pamelo labāk taisīt vakarā, jo pēc tām nedrīkst iet saulē. Kosmetologi saka, ja ziemā visu laiku seju slaucīt ar pamelo sulu, tad pavasarī tā izskatīsies daudz jaunāka. Taukainu sejas ādu smērē ar tīru pamelo sulu, normālu un sausu ādu atšķaidītu ar vārītu ūdeni attiecībās 1:1.

raksts no www.dievietei.lv

atpakaļ
drošības attēls
Jauns kods
Tel.: +371 29262680, +371 27843216
Osteopāts Jurijs Andruškevics +371 26822213
E-pasts: fitnessspeks@inbox.lv
Aizstrautnieki, "Reķi", Dobeles p., Dobeles n., LV-3701
Instagram   facebook   youtube   twitter